Opony szosowe 700 duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego rodzaju aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że by móc nasycać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go prawidłowo przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie stosuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, w następstwie tego lista prac, jakie musimy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć lub nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego należałoby uczynić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto też rower szczegółowo umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w trakcie całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*