włoska restauracja w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej wrażliwi goście degustują rzadsze dania obiadowe – tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się też nie tak znane włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz jedzenie z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Posiłek w klimacie włoskim bez wyjątku powinien obejmować też trunek. Kieliszek alkoholu to dla Włocha kanon. Dobra restauracja włoska w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta i noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*